Particle Measuring Systems

Licznik cząstek Airnet II do pomiaru w powietrzu i gazach obojętnych

Airnet II(s) 2 Channel Air Particle Sensors_Liczniki cząśtek w powietrzu i gazach

OPIS 

Licznik cząstek Airnet II w wersji IIs z obudową ze stali nierdzewnej Dwukanałowy licznik cząstek Airnet II i IIs spełnia wymagania normy ISO 21501-4 oraz ISO 14644 w zakresie pomiaru wielkości i liczby cząstek zawieszonych w powietrzu w celu monitorowania w czasie rzeczywistym cząsteczek powodujących defekty. Prosty i ekonomiczny sposób monitorowania pomieszczenia czystego. Licznik cząstek Airnet II (dosępny również w wersjach 4-kanałowych) zapewnia niezrównaną wydajność dzięki możliwościom transmisji danych do systemu zdalnego monitorowania pomieszczeń cleanroom. Wszechstronne możliwości zasilania w połączeniu z bardzo małą obudową sprawia, że ​​licznik cząstek Airnet II jest łatwy do zainstalowania w dowolnym miejscu. Urządzenie można skonfigurować tak, aby akceptowało energię rozproszoną z wewnętrznego systemu, lokalnej wtyczki zasilania (tylko wersja poliwęglanowa) lub zasilania z sieci Ethernet (PoE). Integralność danych jest zachowywana za pomocą funkcji kolejkowania danych, która gromadzi dane, pomimo utrata komunikacji z systemem. Do zastosowań w strefach aseptycznych, gdzie wymagana jest łatwość czyszczenia i sterylizacji urządzeń, istnieje możliwość konfiguracji licznika cząstek Airnet II z obudową ze stali nierdzewnej. 

Licznik cząstek Airnet II do systemu monitoringu cząstek

Aby zapewnić prawidłowe warunki przepływu i pracę systemu próżniowego, urządzenia te zawierają układ dynamicznego wykrywania przepływu, który alarmuje o 15% zmianie warunków przepływu. W sytuacjach, w których  pobieranie próbki jest wymagane podczas procesu sterylizacji nadtlenkiem wodoru (VHP), dostępna jest opcjonalna jednostka kompatybilna z tym medium sterylizującym do prostej instalacji bez skomplikowanego systemu zaworów.

Licznik czastek Airnet II może być stosowany z systemem monitoringu FacilityPro wraz z oprogramowaniem FacilityPro, umożliwiającym integrację pomiaru cząstek w powietrzu równocześnie z pomiarem mikrobiologicznym powietrza.

ZASTOSOWANIE

Monitorowanie pomieszczeń czystych

Dedykowany monitoring krytycznych lokalizacji

Analiza trendów

Statystyczna kontrola procesu

Monitorowanie wielu lokalizacji

Monitorowanie izolatorów